• All
  • Office
  • Kindergarten
  • 1st Grade
  • 2nd Grade
  • 3rd Grade
  • 4th Grade
  • 5th Grade
  • Acceleration
  • Cafeteria
  • Counselor
  • Educational Assistants
  • Fine Arts
  • Instructional Coach
  • Library
  • Nurse
  • PTA
  • Special Education
  • STEAM Team
  • Talented and Gifted
  • Technology
Barbara Alexander
Office Specialist
Alma Alvarado
Cafeteria Manager
Michael Armstrong
Third Grade
Carly Barnes
Acceleration
Mariann Bokako
Music
Heather Breazeale
PTA Committee Vice President
Debra Brown
Attendance Specialist
Kristie Campo
Social Emotional Specialist
Dodie Cashell
Speech
Kayla Cherry
Nurse
Melanie Clary
FCC Assistant
Rebecca Collins
FAC Assistant
Hilda Cortez
Acceleration
Ami Courville
Acceleration
Charlene Dabney
First Grade
Vanessa DeBecze
Fifth Grade
Shelly DeHart
Diagnostician
Sarah Drummond
Fourth Grade
Allie Duffy
Second Grade
Maureen Duffy
Second Grade
Susan Ellis
Third Grade
Kara Faris
Fourth Grade
Bethany Franco
Talented and Gifted
Riley Franz
Second Grade
Lucila Garza
ESL Ed Assistant
Schuyler Gibbons
FAC
Greg Goebel
PTA Committee Treasurer
Izaak Gonzalez
Physical Education
Ashanti Granger
FCC Assistant
Brian Gray
Counselor
Liliana Guerra
Speech
Sandi Guimarey
Ed Assistant
Ashley Hentges
Fifth Grade
Stephanie Hilchey
PTA Committee Secretary
Evelyn Howard
FAC Assistant
Cassandra Hulsey
LSSP
Cristina Hurtekant
Kindergarten
Jessica Jimenez
Administrative Associate
Kelsiee Johnson
First Grade
Eboni Kelley
Kindergarten
Lauren Khadka
Kindergarten
Taylor Kohn
Kindergarten
Tiffany Lango
Second Grade
Ellen Lardner
First Grade
Katherine Lidiak
First Grade
Lauren Lightfoot
Fifth Grade
Elizabeth Mooney
Kindergarten
Jaime Nair
STEAM Coordinator
Gabi Niño
Principal
Jon Norris
PTA Committee President
Deepa Nunapalli
SpEd Assistant
Jeanne Otto
Diagnostician
Lorraine Page
Third Grade
Tiffany Pelzel
Kindergarten
Miranda Penick
First Grade
Gina Picha
Instructional Coach
Kirsten Prud’Homme
Project Lead the Way Launch
Kensi Rhoden
PE Assistant
Charli Roberts
FCC
Brittani Roberts
Third Grade
Sara Rose
Library Assistant
Angela Sanchez
Second Grade
Morgan Sanders
Third Grade
Holly Sanders
Fourth Grade
Sunny Schlaudt
General
Loretta Shields
SpEd Assistant
Kate Smith
Kimberly Sotello
First Grade
Alejandra Soule
Parent Support Specialist
Vanessa Stenulson
Brittany Stoughton
Fourth Grade
Dorothy Kay Sullivan
Counselor
Colton Treadwell
FAC Assistant
Arikka Utz
Second Grade
Lora Vechan
Third Grade
David Ward
Fourth Grade
Kristen Wilson
FCC Assistant
Brian Wolfe
Instructional Technology Specialist
Kate Wood
Fifth Grade
Ellen Worob
Kindergarten
Cary Zepernick
Assistant Principal